Skocz do zawartości

Zdjęcie

Protokół przedślubny

ślub Kościół przygotowania formalności przedślubne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 SEntO

SEntO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 10:55

Co to jest protokół przedślubny? Z takowych wiem, że istnieje dyplomatyczny, ale przedślubny? To jakieś przygotowanie do ślubu, ceremoniał, etc.?

#2 Wiki87

Wiki87
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 15:47

Ja słyszałam, że spisuje się w nim wszystkie ważne informacje, o których my wiemy, a powiedzmy może nie wiedzieć przyszły małżonek, jeśli potem by doszło do unieważnienia małżeństwa, to z protokołu się wyciąga informacje, czy czegoś właśnie przed przyszłym małżonkiem nie zatailiśmy.

#3 danka85

danka85
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:47

Najczesciuej robi sie go na kilka miesiecy przed slubem. Spisuje sie o przeszkodach,niezdolnosci małzenskiej, wiary......Mnustwo pytan,do tego potrzebne sa też rózne zaswiadczenia.

U nas ksiadz robił wywiad oddzielnie brał kazdego z osobna,chociaz słyszałam ze róznie to praktykuja.

#4 SEntO

SEntO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 23:19

Dzięki. Poczynione zostało już pewne rozpoznanie :), wiem już w związku z tym, co zacz. Parę pytań jeszcze jednak zostało. O jaki przeszkody chodzi? Co to znaczy niezdolność małżeńska?

#5 danka85

danka85
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 14:42

O jaki przeszkody chodzi? Co to znaczy niezdolność małżeńska?

M. I. Czy nie ma przeszkódy fizycznej do dzieci, o stanie zdrowia, o chorobie psychicznej , czy nie jestescie spokrewnieni, czy nie zawieraliscie małzenstwa z inna osobą................ itp

#6 SEntO

SEntO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 22:12

A tak jeszcze konkretniej jeśli można :)?

#7 sakowiczowa

sakowiczowa
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • MiejscowośćBiałystok
  • Data ślubu:22.07.2017

Napisano 28 maj 2017 - 12:43

Ja dzisiaj spisywałam ten protokuł.Pierwszą cześć wypełnialiśmy razem, a drogą ksiadz przeprowadził z każdym z nas osobno. Oboje jesteśmy osobami wierzącymi, co nie znaczy, ze ze wszystkim sie zgadzamy. Wyszliśmy po naukach przedślubnych zniesmaczeni.

#8 Izabell

Izabell
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 17:17

Faktycznie takie rzeczy również są istotne i na pewno należy je wykonywać przed samym ślubem. Mimo wszystko wiem, iż organizacja imprezy weselnej to dość poważne wyzwanie. Na ten moment bardzo podoba mi się współpraca z https://nostresswedding.pl/gdzie wiem, że dzięki dobrym poradom moje wesele na pewno będzie bardzo udane.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ślub, Kościół, przygotowania, formalności przedślubne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych