Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciasto dla gości "na odchodne"

ciasto ślub

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eli

Eli
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 16:16

Chciałabym się zapytać, czy w waszych regionach panuje zwyczaj, iż po weselu, gościom którzy udają się do domu daje się w pudełku placki i ciasta? U mnie niestety tak się przyjęło, i dodatkowo para młoda musi ponad 1.000 zł wydać na placki dla gości. Wydaje mi się, iż jest to zbyteczny wydatek, zwłaszcza że goście i tak się dostatecznie dożywią :P

#2 danka85

danka85
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 16:43

Eli a zjakich stron jesteś? wiem ze kiedys był taki zwyczaj dawania ciasta gosciom na odchodne, teraz ten temat juz chyba powoli zanika, no moze jeszcze na wsi ludzie sa bardziej tradycyjni. W naszym przypadku dawaliśmy tylko najblizszej rodzinie.

#3 Krysia

Krysia
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:38

Ale jak się da tylko najbliższej rodzicie, to znowu potem jakaś dalsza ciotka będzie pojękiwać, i rozpowiadać, że ona nie dostała, i że para młoda się " nie popisała" , bo wybiórczo tylko niektórych gości potraktowała, co wtedy? :D

#4 Agattu

Agattu
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 11:12

U mnie dawało się z tego, co zostało z wesela, nikt specjalnie za nic dodatkowo nie płacił, bo ciast i tak dużo zostało. :)

#5 Diana

Diana
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:54

Ale jak się da tylko najbliższej rodzicie, to znowu potem jakaś dalsza ciotka będzie pojękiwać, i rozpowiadać, że ona nie dostała, i że para młoda się " nie popisała" , bo wybiórczo tylko niektórych gości potraktowała, co wtedy? :D

Możesz dać jakoś po kryjomu, co by nikt inny nie widział, albo w domu. :P

#6 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 14:58

... proponuję mini sękacze z MARK-a, dostępne w Auchan lub można zamówić telefonicznie bezpośrednio u producenta z dostawą do Białego bardzo smaczne i naszym zdaniem dużo fajniejszy i wygodniejszy w transporcie do domu, rodzaj podziękowania gościom "na odchodne".. do każdego sękacza przyczepialiśmy również wierszyk z podziękowaniem za przybycie :)
cena ok 5,50zł/szt, więc bardzo przyzwoicie wszystko wychodzi, i nie trzeba inwestować dodatkowo w pojemnik, opakowanie..

#7 Gocha

Gocha
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 11:01

W rodzinie od mojej strony dla każdej pary na odchodne daje się ciasto iii...vodke, nie przeszkadza mi to także luz, powiem, żeby wypili nasze zdrowie i szczęście po raz kolejny ;)

#8 orzeszki

orzeszki
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 09:43

polecam orzeszki wypiekane z przepisu babci z nadzieniem kajmakowym (nie z mleka w proszku). Robione na bieżąco, świeże, niemrożone. Krucha skorupka i gładkie nadzienie. Idealne na słodki stół i podziekowanie dla gości weselnych. 45 zł/ kg ( 1 kg= około 70 sztuk). Można kupować także na sztuki.

#9 rumpel

rumpel
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 14:05

Bardzo dobry pomysł :) Lubię jeść słodkości i mnie by to na pewno ucieszyło. Myślę, że innych też :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciasto, ślub

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych