Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile w prezencie na ślub

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamalka

Kamalka
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:43

Ile byście dały kasy w prezencie ślubnym dla kuzyna, u którego już 3 lata temu byliśmy na ślubie i dostał 1000 zł, potem się rozwiodl i drugi raz się teraz żeni z inną dziewczyną. Ślub daleko 300 km od nas w pieknym hotelu wiec na pewno drogo płacą. Chciałam się wykręcić i nie iść ale tak prosił... to się zgodzilismy. Ale kurde no trochę mi szkoda kasy tyle znowu wydawać. W ogole to uwazam, ze już przy drugim ślubie nie powinien prosić o kasę te osoby, które były na pierwszym. Zwłaszcza, że i na podróż wydamy i na hotel, bo nie ma noclegu. Dałabym z 400 zł ale sama czuje, że to za mało co?

Większość psychologów uważa, że wrogość to wysublimowany pociąg seksualny.

#2 Tamula

Tamula
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:58

Nie ma znaczenia czy jest to 1 ślub czy 15. Prezent należy się i tyle. Skoro nie masz pieniedzy to daj tyle na ile Cię stać. Nie musisz dawać mu 1000 zl na ślub ale możesz podarować na przyklad 500 zł. Szczególnie,ze jedziesz taki kawał drogi aby się stawić na tym ślubie. Jeśli chcesz mu podarować coś materialnego możesz sobie zerknąć na stronę:

http://www.goodies.p...prezenty-slubne

Jest tutaj lista drobiazgów jakie można podarować na taki ślub. Zobacz czy Ci coś się tam spodoba i ewentualnie zastanów się nad podarowaniem mu czegoś z tej listy. Pozdrawiam. 

#3 Johnny23

Johnny23
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 18:43

Najlepiej się dogadać z młodymi jeśli chodzi o prezent ślubny.

#4 szyszunka77

szyszunka77

Zawodowy weselnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:38

Daj tyle, na ile pozwala Ci budżet - wszystko jest dobrowolne. My teraz idziemy do kuzynki na ślub to planujemy dać coś w tym stylu - http://www.swietymar...ki-srebrne.htmli około 700-800zł :) Budżet na więcej nie pozwala a wydaje mi się, że i sumka konkretna.

#5 aguska888

aguska888
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 14:32

My ostatnio dawaliśmy po 500 zł :) Ważne, aby wesele się odrobiło oraz aby zostało coś młodym jeszcze na wesele ;)

#6 GoodTaste

GoodTaste
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 13 wrzesień 2016 - 16:04

Wszystko zależy od Twojej sytuacji. Jak byłam jeszcze studentką i chodziłam na wesela swoich znajomych, to nie dawałam więcej niż 200 zł, bo na tyle pozwalał mi budżet.

#7 mirrka25

mirrka25
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2017 - 17:07

Ja ostatnio na weselu kuzynki dałam jej 500 zł, bo na więcej po prostu nie było mnie stać.

#8 KamaPol

KamaPol
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 09:42

My zawsze staramy się dać w kopertę tyle, ile młodzi zapłacili za nasze talerzyki :)

#9 Kalisi

Kalisi
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 20:41

Daje się tyle na ile kogoś stać...

www.parka.com.pl - cudowne zaproszenia ślubne

#10 olik90

olik90
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 12:01

Pewnie, że uzależnione to jest od naszego budżetu i moim zdaniem faktycznie niema to znaczenia, który to ślub. Faktycznie warto też wprost  zapytać się czy chcą pieniądze, czy może coś kupic. Moja siostra np nie chciała pieniędzy wolała,abym jej kupiła zestaw do kawy. Znalazłam ładne, białe filiżanki z porcelany na kuchnianawidelcu.pl, a że były na sztuki i stosunkowo niedrogie kupiłam jej 12 sztuk. Teraz sama u nich kupuje bo stwierdziła, że to dobry sposób na stworzenie całej zastawy.

#11 belll

belll
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 maj 2017 - 17:51

niby jest taka zasada, że każda para powinna dać przynajmniej tyle, żeby się za nich zwróciło Młodym. My dajemy 500-1000 w zależności od tego, jak bliscy są dla nas młodzi i już :)

#12 elisa

elisa
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 17 maj 2017 - 07:00

Wszystko też może zależeć od tego na ile nas stać, najlepiej byłoby właśnie pogadać z młodymi, teraz też w modzie jest to, że do ślubu zamiast pieniędzy czy prezentów chcą by goście przynosili podarki w jakimś konkretnym celu. Dostałam zaproszenie na ślub od koleżanki, która prosiła, by zaproszeni przynieśli wyprawki i przybory szkolne dla dzieci, które potem bedą przekazane odpowiednim instytucjom. Piękny gest.

#13 Kamylka Biera

Kamylka Biera
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:07

My też będąc na ślubie u kuzynki daliśmy 500 zł do koperty a na pamiątkę wykonaliśmy taką fotoksiążkę https://www.cewe-fotoksiazka.pl/

Wybraliśmy najładniejsze ich zdjęcia z okresu całej znajomości dodaliśmy sentencje o miłości całość super się prezentuje 

Chwytaj chwile każdego dnia!

#14 kajtek

kajtek
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:28

500 dla obcych młodych, w rodzinie 800-1000 złotych.

#15 Martyna392

Martyna392
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 18:11

1 000 złotych wystarczy, jednak nie może być tak, że w przypadku gdy brakuje pieniędzy, trzeba za wszelką cenę je znaleźć. Wtedy można dać mniej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych