Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małżeństwo a dziecko

malzenstwo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cytrynka

Cytrynka
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 09:55

Jestem ciekawa co wy sądzicie na ten temat. Pełna rodzina? Dziecko bez małżeństwa? Dziecko po ślubie?
Ja osobiście wyznaję zasadę, że co w sercu to i w głowie i choć nie miałam parcia na ślub, to jednak bardzo tego pragnęłam, a teraz przyszedł etap na coś kolejnego, czyli nasze potomstwo.

A jak z tym u Was Kochane? :)

#2 Iga

Iga
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 12:07

W moim przypadku było tak, że do ślubu podeszłam już z dzidziusiem w brzuchu, aczkolwiek Kasia była wtedy zaledwie 2-miesięcznym płodem a i ślub nie był z 'jej' powodu. :)

#3 Agnieszka

Agnieszka
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 19:34

A u Nas było akurat tak, że ślub wydarzył się prawie rok po urodzeniu synka. :)

#4 charsi

charsi
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 10:59

Pytasz o nasze przypadki, ale chciałam zauważyć, że dużo 'młodych' matek bierze ślub pod naporem rodziców lub po prostu z racji tego, iż dziecko w drodze. To jest straszne.

#5 Ela

Ela
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 12:19

A My mieliśmy dwójkę dzieci, zanim zdecydowaliśmy się na ślub i jakoś ani ja, ani mąż nie żałujemy. :) Ludzie też nic nie gadali, jedynie ksiądz, ale już jest szczęśliwy. :P

#6 YourInnerVoice

YourInnerVoice
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 10:17

Ja akurat nie uważam, by dziecko przed ślubem było złym pomysłem, chociaż wiadomo - inaczej ma się sprawa, gdy chodzi o poważny związek, a inaczej gdy chodzi o wpadkę 16-sto latki.

#7 polA

polA
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 15:41

Społeczeństwo jest coraz bardziej normalne, kiedyś dziecko przed ślubem przecież też było zabobonem i o ile w większych czy mniejszych miastach to przechodziło, to na wsiach to była tragedia.

#8 Eli

Eli
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 16:18

Moja mama ze mną szła do ślubu z "brzuchem" . Miałam wtedy 3 miesiące :) Ja narazie nie planuję dzieci, a ślub no cóż ... nie znamy dnia, ani godziny :P

#9 cukiereczek13

cukiereczek13
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Miejscowośćbiałystok
  • Data ślubu:04.10.2014

Napisano 13 czerwiec 2014 - 19:28

No cóż... My jako katolicy nie przyjmujemy innej opcji. Najpierw ślub a potem dzieci. W ogóle dziwi mnie podejście Twojego tżta. Co on chce przez to uzyskać? Nie wiem. Jego kolejność jest trochę nielogiczna. Ze względów formalnych też nie polecam zaczynać od dzieci. I tak jak mówisz, jeśli najpierw pojawi się dziecko to ślub i wesele będzie się odsuwało bo będzie brakowało pieniędzy i czasu. No i nie wydaje Ci się, że ludzie są czasem bezlitośni i będą o Was myśleć, że po prostu wpadliście? Niech i Twój tż o tym pomyśli.

#10 cukiereczek13

cukiereczek13
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Miejscowośćbiałystok
  • Data ślubu:04.10.2014

Napisano 10 wrzesień 2014 - 06:58

Z medycznego punktu widzenia ten najlepszy czas na dziecko jest więc przed trzydziestką. Problem jednak w tym, że dojrzałość biologiczna, a zatem możliwość zajścia w ciążę nie pokrywa się z dojrzałością społeczną. Dwudziestoparoletnia dziewczyna na ogół jeszcze się uczy albo dopiero zaczyna pracę. Urodzenie dziecka w wieku 20 lat mogłoby zaburzyć jej życie. Niemniej każda dziewczyna, rozpoczynając studia czy karierę zawodową, sama powinna odpowiedzieć sobie na parę ważnych pytań. Oto one:
  • Kiedy chcę urodzić?
  • Co mam zrobić, żeby to mi się udało?
  • Jak powinnam ułożyć sobie życie prywatne i zawodowe, żeby w przyszłości nie okazało się, że jest już za późno na dziecko?
To prawda, że na Zachodzie późne macierzyństwo jest zjawiskiem dość powszechnym. Polki przejmują wiele zachodnich wzorców. Dotyczy to również decyzji o urodzeniu dziecka. Nie można jednak tej granicy przesuwać aż do 40. roku życia, jak robią to np. Francuzki. Trudności z zajściem w ciążę mogą wtedy stać się barierą nie do pokonania. Nawet zapłodnienie in vitro w tym wieku nie zawsze daje szansę na zajście w ciążę. A jeśli nawet zabieg się powiedzie, to większe jest ryzyko poronienia czy urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Ponadto u nas niewiele par stać na in vitro. To bardzo drogie leczenie, a nasze państwo nie refunduje jego kosztów.
W Polsce nie traktuje się niepłodności jak choroby. Młoda kobieta, u której już w wieku 25-27 lat lekarz rozpoznał niepłodność i uznał, że jedyną szansą na ciążę jest sztuczne zapłodnienie, zwykle nie ma pieniędzy na leczenie. Niepłodne małżeństwa oszczędzają więc przez parę lat, żeby zebrać odpowiednią sumę, ale czas płynie i działa na ich niekorzyść. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy jest najlepsza pora, żeby urodzić dziecko. Taką decyzję kobieta musi podjąć sama. Jednak do obowiązków lekarza należy, kiedy jej szanse na macierzyństwo są największe. Natomiast obowiązkiem państwa jest stworzenie kobiecie takich warunków, aby miała możliwość spełnienia się jako matka

#11 Patrycja87

Patrycja87
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 25 maj 2015 - 18:03

Macierzyństwo myślę, że jest super sprawą. Chociaż nie jestem jeszcze mamą, powoli zaczynam czuć tą potrzebę. Myślę, że sprawdziłabym się w roli mamy. Polecam przeczytać ciekawy artykuł na temat macierzyństwa, karmienia piersią etc.

#12 szyszunka77

szyszunka77

Zawodowy weselnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 07:32

hej, ja właśnie zastanawiam się nad drugim maluszkiem :) problemem jest kariera, ostatnio bardzo szybko wszystko się zmienia, biznes nabiera tempa i nie wiem.... nawet lektura na moim ulubionym http://www.mamawbiznesie.eu/już mało co daje :(

#13 oxana

oxana
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:59

jesteśmy z mężem rok po ślubie i spodziewamy się już drugiego dziecka. córcia była z zaskoczenia :) nic lepszego od macierzyństwa nie mogło mi się przytrafić! kobietom, które planują już ten cudowny czas, polecam interesującą stronkę http://www.cosmopoli...wojej-plodnosci sporo cennych wskazówek :) 

#14 elisa

elisa

Zawodowy weselnik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano 08 maj 2018 - 08:39

Na pewno posiadanie dziecka musi być czymś przemyślanym, zarówno pod względem prywatnym, zawodowym, jak i zdrowotnym. Poza tym, jak się już decyduje na dziecko to można pomyśleć nad tym, czy warto robić badania prenatalne: http://podamto.pl/cz...ania-prenatalne bo zdrowie kobiety i dziecka jest tu naprawdę ważne, a chyba mało kto jeszcze zdaje sobie sprawę z tego, że takie badania można wykonać.

#15 brajoo

brajoo
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2018 - 11:24

Co do ciąży oraz rozwoju dziecka to ja sporo przydatnych rzeczy z forum http://www.owulacja.pl/forum/się dowiedziałam. Jednak tak jak napisał poprzednik decyzja o dziecku powinna być przemyślana, a przede wszystkim poparta zapleczem finansowym by te dziecko utrzymać, bo zrobić to nie sztuka, ale zadbać i wychować to już nie jest takie proste. Wiem to z autopsji ;-)

#16 karin

karin
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 13:45

Jeśli chodzi o wspomniane in vitro, to co prawda nie ma nigdy pewności zajścia w ciążę, ale jednak prawdopodobieństwo znacznie się zwiększa. Wiele par ma problemy z płodnością. I przyczyną jest nie tylko wiek. Myślę, że to taki syndrom naszych czasów. Coraz więcej klinik wykonuje w kraju takie zabiegi - na przykład Polmedis. I dobrze, bo wiele par nie ma innej możliwości na posiadania potomstwa niż właśnie in vitro.

#17 bonia

bonia
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 13:12

Moim zdaniem jest to całkiem normalna kolej rzeczy. Większość małżonków stara się o dziecko tuż po ślubie. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że kiedy spotykamy się z wadliwym materiałem genetycznym, dochodzi do poronienia. Są to niestety najczęstsze przyczyny poronienia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych