Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oczepiny

oczepiny wesele

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 adm-for

adm-for

Administrator

• Administrator
  • 24 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 12:13

Jakie znacie najciekawsze, waszym zdaniem, zabawy oczepinowe?
Białostockie Forum ślubne
Weselne porady i ciekawostki
Poleć innym forum slubne Białystok - www.forumslubne.bialystok.pl

#2 kamil

kamil
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 09:23

Jak oczepiny to tylko bez tej karety ciagnacej się w nieskonczonoś na dodatek - oklepana zabawa.

#3 Perła

Perła
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Data ślubu:10.2012

Napisano 22 kwiecień 2012 - 13:25

Nienawidzę oczepin, bo o takie omal się kiedyś nie rozeszłam z moim narzeczonym na jednym z wesel. Niemiłe wspomnienia. Dlatego bardzo poważnie rozważam kwestię braku takich oczepin teraz u siebie na weselu, zwłaszcza że wiem, co się może wydarzyć na takich dla niektórych par. Jeśli już miałyby być, to byłyby zabawy nowe, nieoklepane i oryginalne, bez zboczonych i erotycznych insynuacji, bo takie uważam, że są nie na miejscu.

#4 Eli

Eli
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 16:59

Szkoda, że masz takie przykre wspomnienia, bo teoretycznie oczepiny to jedna z najfajniejszych części wesela :)

#5 plivka

plivka
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 18:00

Ja też nie znoszę zabaw oklepanych jak wspomniana wyżej kareta, ale ogólnie oczepiny - bardzo byle tylko nie ciągnęły się w nieskończoność.

#6 monia.s

monia.s
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:31

Oczepiny to tradycja,ale bez głuipich zenujacych i sproisnych zabaw.

#7 danka85

danka85
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 09:52

Oczepiny to tradycja,ale bez głuipich zenujacych i sproisnych zabaw.

dlatego my tez zaznaczylismy zespołowi aby nie bylo zadnych takich sprosnych oczepin.

#8 justska

justska
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:55

Nasz zespół sam zapowiedział, że żadnych sprośnych, obraźliwych czy seksistowskich zabaw nie prowadzi. Dostaliśmy nawet taką wstępną listę i wygląda to całkiem przyzwoicie. Z tego co pamiętam najlepiej to dwóch "cowboy'ów" stojących w pewnej odległości od siebie i próbujących sobie nawzajem zgasić postawioną na kapeluszu świeczkę pistolecikami na wodę ;)

#9 justska

justska
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 23:00

Co mi się jeszcze podobało na weselu mojej siostry to taniec gości (zaraz po tańcu nowożeńców). Panie w jednym kole, panowie w drugim (koła jedno w drugim, nie obok siebie), każde koło idzie w inną stronę i na znak zespołu osoby z wewnętrznego koły odwracały się do osób z zewnętrznego i trzeba było zatańczyć z osobą, na która się trafiło po odwróceniu. I tak było chyba ze dwa razy. Myślę, że fajny pomysł, żeby goście się trochę poznali :) My zastosujemy u siebie na 100% tym bardziej, że nasze rodziny ani znajomi nie będą mieli okazji się poznać wcześniej...

#10 Kasia75

Kasia75
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 19:14

Słyszałam o bardzo fajnych oczepinach, szkoda że dowiedziałam się o tym dopiero jakiś czas po moim ślubie. Fire show czyli pokaz umiejętności tańca z ogniem. Rozumiecie dziewczyny ogień wybuchający z buzi, żonglowanie z ogniem itp. Nawet nie wiecie jak to wygląda podczas oczepin. Okazało się, że mój znajomy zna kolesia, który pomaga coś takiego załatwić. Ponoć to przeżycie do końca życia - coś takiego na wasnych oczepinach.

Jakbyście chciały kontakt do człowieka: 792201139 - żebyście nie musiały żałować, że czegoś takiego nie wybrały scie, bo ja żałuje strasznie.

#11 Beata_S

Beata_S
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 16:08

Podczas oczepin goście z dwóch rodzin lepiej się poznają

#12 ulikk

ulikk
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 28 maj 2014 - 07:05

podbijam temat ;)

podpowiedzcie jakieś ciekawe zabawy oczepinowe!

#13 cukiereczek13

cukiereczek13
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Miejscowośćbiałystok
  • Data ślubu:04.10.2014

Napisano 10 wrzesień 2014 - 06:49

nne zwyczaje oczepinowe:

- Baloniki z karteczkami w środku. Na karteczkach wypisuje się obowiązki domowe (wyrzucanie śmieci, pranie, prasowanie itd.). Państwo Młodzi kolejno przebijają baloniki i czytają obietnice swojej drugiej połówce: „Będę.. zmywać naczynia.”, „Będę.. wyprowadzać psa na spacer”.

- 100 balonów. Wypuszczamy na salę około stu balonów, z czego tylko w dwóch są karteczki z napisem Pan Młody i Panna Młoda. Kto pierwszy rozbijając balony znajdzie karteczkę ten wygrywa: fant od Panny Młodej lub Pana Młodego.

- Bucik. Panna Młoda zdejmuje pantofelek i stawia na stole. Każdy kto wrzuci do niego datek (na mieszkanie, na przyszłe dzieci - dowolnie) będzie mógł przez kilka chwil z nią zatańczyć.

- Porwanie. Diabły porywają Młodą Parę i goście weselni muszą się zrzucić na jej wykupienie. Okup również będzie przeznaczony na jakieś cele związane ze wspólną przyszłością Państwa Młodych.

- Dwa kółka. Goście ustawiają ją w dwa okręgi – w wewnętrznym panie, w zewnętrznym panowie – i trzymając się za ręce kręcą się w przeciwnych kierunkach. Gdy muzyka się zatrzymuje, goście się witają, np. przedstawiając się i całując w oba policzki. Zabawa ułatwia poznanie i integrację rodzin.

- Walka o banknot. Zaprasza się dwie osoby do gry o banknot, który leży na krzesełku pośrodku parkietu. Tłumaczy się zasady – kto przedmuchnie banknot z krzesła na stronę przeciwnika – wygrywa. Zawodnicy dmuchają w banknot na próbę. Prowadzące tłumaczy, że to była rozgrzewka i że prawdziwa gra wymaga zawiązania im oczu. Po zasłonięciu oczu zawodnikom, prowadzący stawia między nimi na krześle, ku uciesze publiczności, zamiast banknotu talerz z mąką. Ponieważ gracze tego nie widzą, na dany sygnał zaczynają dmuchać..

- Marynarki. Na parkiet zapraszane są pary, których zadaniem jest tańczyć, dopóki muzyka nie umilknie. Wtedy jak najszybciej mężczyzna musi zdjąć z siebie marynarkę, przełożyć na lewą stronę i ponownie ubrać. Najwolniejsza para odpada, a rozgrywka toczy się dalej, dopóki na parkiecie nie zostaną zwycięzcy.

- Gazety. Pary otrzymują od prowadzącego po gazecie, na której tańczą do muzyki. Na dany sygnał należy złożyć gazetę na pół i tańczyć dalej. Jeśli któraś z par zejdzie z gazety – odpada. Wygra para, która najdłużej utrzyma się tańcząc na coraz mniejszej kostce ze składanej wciąż gazety.

- Sport. Pary losują karteczki, na których wypisane są różne dyscypliny sportowe, które muszą wspólnie pokazać, tak, żeby goście odgadli co to za dyscyplina. Przeważnie bardzo zabawnie to wygląda, na przykład gdy wylosowaną dyscypliną jest jeździectwo czy sumo.

- Wróżba dotycząca przyszłych dzieci. Para Młoda siada tyłem do siebie na krzesełkach i na dany znak (np. gdy ucichnie muzyka) obraca się do siebie. Jeżeli obrócą się twarzą do siebie to znaczy, że będą mieli chłopca, jeśli w przeciwne strony – dziewczynkę. Oczywiście zabawę można powtarzać tyle razy, ile dzieci para planuje.

#14 mloda_ola

mloda_ola
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:50

Ja nie przepadam za oczepinami, ale stwierdziliśmy, że głupio z nich zrezygnować. Ostatecznie będą bardzo krótkie. Najciekawszą zabawą jaką planujemy jest założenie takiego prześcieradła, na którym będzie namalowane dziecko - prowadzący będzie czytał historię, a my w tym prześcieradle będziemy robili, to co on powie:)

#15 Kamylka Biera

Kamylka Biera
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 25 listopad 2015 - 12:13

ja to samo pomyslalam i szukam wlasnie takich zabaw i dzieki za odp bo sie przyda :)

Chwytaj chwile każdego dnia!

#16 Beszamella

Beszamella
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 14:12

Nie lubiłam i nie lubię tych wszystkich oczepinowych zabaw. Wolę gdy goście swobodnie sobie potańczą, pogadają, pojedzą i popiją. Nie raz widziałam na ślubach znajomych jak orkiestra niemal siłą wyciągała do takich zabaw niezainteresowanych gości. 

#17 Kamylka Biera

Kamylka Biera
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:32

Bucik. Panna Młoda zdejmuje pantofelek i stawia na stole. Każdy kto wrzuci do niego datek (na mieszkanie, na przyszłe dzieci - dowolnie) będzie mógł przez kilka chwil z nią zatańczyć. - to jest świetna zabawa ;p

Chwytaj chwile każdego dnia!

#18 marynarz

marynarz
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:32

Ja szczerze mówiąc nie lubię za bardzo oczepin. Zmusza się ludzi do zabaw, na które nie wszyscy muszą mieć ochotę. Wolę np. atrakcje dla gości jak czekoladowa fontanna czy choćby fontanna alkoholowa ;) Polecam też fotobudkę. Jest taka profesjonalna http://www.mimofoto.pl

która w cenie ma zawartego animatora, galerię internetową a nawet technologię green screen dzięki której można podłożyć dowolne tło. Fajną sprawą jest też możliwość dodatkowego zamówienia drink-baru wraz z barmanem, który serwuje drinki gościom robiącym sobie zdjęcia :)

#19 krolak

krolak
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 23:53

Niektóre z tych zabaw są tandetne i wręcz głupie. Chociaż wiadomo po pewnej dawce % mogą się podobać. Rozumiem natomiast te mające na celu zebranie gotówki dla młodych;)

#20 Kalisi

Kalisi
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 luty 2017 - 19:32

Jak ktoś jest tradycjonalistą to bez oczepin się nie obejdzie:)

www.parka.com.pl - cudowne zaproszenia ślubne

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oczepiny, wesele

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych