Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tradycyjny obiad

obiad wesele

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tina

Tina
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • MiejscowośćCo chwila gdzie indziej
  • Data ślubu:wnet

Napisano 26 kwiecień 2012 - 07:22

Zauważyłam, że w restauracjach coraz to wymyślniejsze obiady wymyślają, a przecież nie lepiej by było i wydaje mi się, że każdy by był zadowolony gdy podać jak to zawsze miało miejsce rosół i schabowego z ziemniaczkami z koperkiem i jakąś surówkę?
  • nabsunfarf lubi to

#2 basia24

basia24
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:49

Tina. też jestem takiego zdania. jeszcze bym dodała stół wiejski, pyzy, kiszka,zeberka aż palce lizać :)

#3 urszula1

urszula1
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 11:34

Kiedys byłam na weselu gdzie były jakies wymyslne kraby, krewetki cos tam jeszcze , jak myslicie smakowało gosciom?

#4 Aga173

Aga173
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:31

A mi się wydaje, że nie warto popadać ze skrajności w skrajność... :)
Te kraby i krewetki to może być jako ciekawostka, ale dla gości (szczególnie tych starszych) może się nie spodobać jeśli takie rzeczy będa jako dania główne... Ale czy schabowy i rosół na wesele? Jak dla mnie też niekoniecznie... Często w końcu wielu gości idzie się po prostu najeść, a takie dania można samemu zrobić w domu...

#5 Justynka

Justynka
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 11:01

Kiedys byłam na weselu gdzie były jakies wymyslne kraby, krewetki cos tam jeszcze , jak myslicie smakowało gosciom?

Ja nie lubie,

.. Ale czy schabowy i rosół na wesele? Jak dla mnie też niekoniecznie... Często w końcu wielu gości idzie się po prostu najeść, a takie dania można samemu zrobić w domu...

jednak wole schabowego, zazwyczaj na weselach podaje sie go z pieczarkami a w domu wiadomo nie ma czasu na długie przyrzadzanie, stuk-puk i na patelnie :) , ale to rzecz smaku.

#6 Aga173

Aga173
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 13:29

jednak wole schabowego, zazwyczaj na weselach podaje sie go z pieczarkami a w domu wiadomo nie ma czasu na długie przyrzadzanie, stuk-puk i na patelnie :) , ale to rzecz smaku.

No jak dla mnie to przyrządzenie schabowego z pieczarkami to żaden problem, ale jak kto woli ;)
Nie mówię, że musi to być coś w stylu krabów i krewetek, ale można to wypośrodkować i w menu znaleźć coś naprawdę smacznego, co będzie pasować każdemu :)

#7 shosh

shosh
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • MiejscowośćStargard Szczeciński, Białystok

Napisano 05 październik 2013 - 18:17

Ja również jestem zwolenniczką polskiej tradycyjnej kuchni na pierwsze danie i tak będzie na moim weselu- rosołek/flaczki ,schabowy, mielony z ziemniaczkami i surówkami a do tego prawdziwy owocowy kompocik :) A inne cuda i cudawianki to ewentualnie później :) Tak samo chcę żeby na całym weselu oprócz napojów gazowanych typu cola itp był prawdziwy kompot i woda z mięta a nie te sztuczne, ohydne pseudosoki co mordę wykręca jak się pije-jak mawia mój misiek :D

Kasia

#8 klaudia123

klaudia123
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 październik 2013 - 10:19

Ja natomiast uważam, że wesele to okazja, żeby zjeść coś innego. Większość z nas ma schabowego w niedzielę na obiad, natomiast nikt nie przygotowuje jakiś wymyślnych dań, a wesele to okazja, żeby takich spróbować. Wiadomo, że nie każdemu będą smakowały, ale jest ryzyko jest zabawa.

#9 nikaa

nikaa
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 11:24

Przecież jedno nie wyklucza drugiego - można na pierwsze danie podać dwa rodzaje zup. Jedna tradycyjna, druga wymyślma. Podobnie z drugim daniem.

#10 kolczykos

kolczykos
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 03 październik 2015 - 08:27

Zgadzam się, można dać gościom do wyboru. Na przykład na pierwsze danie rosół z kurczaka lub chińska zupa. Na drugie schabowy lub schab we śliwce lub dewolaj na codogara Można samodzielnie mieszać, zmieniać składniki, przyprawy dowolnie dodawać przystawki W ten sposób można poąłczyć tradycyjną kuchnię z nowoczesną.

#11 Kamalka

Kamalka
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 05:54

No ja również wole tradycyjne obiadki

Większość psychologów uważa, że wrogość to wysublimowany pociąg seksualny.

#12 Tamula

Tamula
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:05

Ja lubię kuchnie polską ale fajnie jest raz na jakiś czas przetestować sobie jakiś oryginalny przepis z kuchni chińskiej czy z kuchni japońskiej. Jesli jednak mam w domu gości to faktycznie wolę podać im coś tradycyjnego. Jaką pieczeń czy kotlet. Ludzie mają bardzo różne gusta. Niekoniecznie coś co może smakować mi będzie smakowało drugiej osobie....

Sprawdzonym przepisem dla gości jest u mnie Wołowina po burgundzku:

https://www.przepisy...po-burgundzku-2

Na stronie jest przepis, z którego robię ja najczęściej. Jest to bardzo sycąca, aromatyczna potrawa w postaci gulaszu. Podaję najczęściej w towarzystwie kaszy. 

#13 Białka

Białka
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 16:36

Wydaje mi się, że na uroczystościach takich jak śluby najlepiej sprawdzają się klasyczne dania typu rosół z kurczaka przepis na nie zna każdy kucharz, więc nie będzie problemu z jego przyrządzeniem. Ważne, żeby smakowało gościom, a z tym na ogół nie ma problemu.

#14 darekszylski

darekszylski
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 10:48

Nie jak dla mnie to młoda para ustala sobie menu i jak oni chcą to nawet chińską kuchnię mogą mieć na swoim weselu. A jak komuś nie pasuje to po prostu niech nie je.

#15 czekoladka

czekoladka
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 13:40

A ja myślę odwrotnie, młoda para i tak ma ściśnięty żołądek i z emocji pewnie tego dnia nawet nie czuje smaku potraw czy napojów, a goście jak już przychodzą, poświęcają czas, dają prezenty, to należy im się impreza, na której będą się czuli dobrze i będą mieli pełne brzuchy ;)

#16 marecek341a

marecek341a
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano dziś, 10:16

Ja sam nie wiem jak taki tradycyjny obiad teraz wygląda

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obiad, wesele

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych